Czy te pomiary są właściwe?

Witam chciała bym się dowiedzieć czy moje pomiary są prawidłowe mam 26 lat 163cm wzrostu ważę 61,9kg Moje BMI 19 Tkanta tłuszczową 18.1% Trzewna tkanka tłuszczowa to 1 Postawowa przemiana materii to 1251 kcl dziennie Zawartość wody w organizmie to 54. 1 Minerały w kościach 2.3 kg Białko 23.3 Masa tkanki mięśniowej 40. 2kg Czy to są odpowiednie normy?

Dzień dobry,

W podanych przez Panią pomiarach antropometrycznych pojawił się błąd związany z nieprawidłową wartością wzrostu lub masy ciała, bowiem wskaźnik BMI dla parametrów 163 cm i 61,9 kg wynosi 23,3 kg/m2. Pomimo tego odniosę się do przedstawionych przez Panią wyników analizy składu ciała. Wskaźnik masy ciała BMI na poziomie 19,0 kg/m2 oznacza, że ma Pani prawidłową masę ciała i zarazem najmniejsze ryzyko rozwoju chorób niezakaźnych. Całkowita zawartość tkanki tłuszczowej jest u Pani nieznacznie poniżej normy, która dla kobiet w przedziale wiekowym 20 - 39 lat wynosi 21,0 - 33,0 %. Z kolei wskaźnik trzewnej tkanki tłuszczowej ma Pani na najniższym poziomie co oznacza, że nie ma Pani otłuszczonych narządów wewnętrznych, ani problemów z otyłością brzuszną. Całkowita zawartość wody w organizmie jest prawidłowa, bowiem mieści się w zakresie normy między 45,0 a 60 %. Pozostałe parametry trudno ocenić, nie mając pewności co do prawidłowości napisanej w pytaniu masy ciała.

Z wyrazami szacunku,
Mgr Mateusz Durbas
Dietetyk Kliniczny i Sportowy
https://mateuszdurbas.pl/
https://www.facebook.com/mateuszdurbasdietetyk/
https://www.instagram.com/mateuszdurbasdietetyk/?hl=pl