Czy to jest normalne i do kiedy będę odczuwał takie dolegliwości?

Mam 65 lat, jestem po zawale i lekarz stwierdził chorobę wieńcowa. Odczuwam po operacji wszczepienia bajpasów różne dolegliwości takie jak: bóle mostka, bóle mięśni lewej strony tylnej klatki, osłabienie, duszności, niskie ciśnienie. Nadmieniam, że jestem po operacji 4 tygodnie. Ogólnie czuje się osłabiony i męczy mnie każdy ruch.
65 LAT ponad rok temu

Witam.

4 tygodnie to krotki okres dla tak poważnej operacji kardiochirurgicznej. Z czasem- o ile przeszczepy naczyniowe będą dobrze funkcjonować- objawy takie jak osłabienie, bóle pleców, duszności, bóle w klatce piersiowej powinny stopniowo ustępować. Nie wszystkie ustąpią całkowicie, jednak z czasem powinna nastąpić wyraźna poprawa samopoczucia. Trzeba mieć jednak świadomość, iż przeszczepy naczyniowe nie zawsze dobrze funkcjonują i bywa iż dochodzi do ich zamknięcia. Domyślam się, że jest Pan pod kontrolą kardiochirurgów/kardiologów, którzy monitorują przebieg pooperacyjny.

Pozdrawiam