Dlaczego miewam te kołatania serca w wieku 25 lat?

Witam jestem kobietą 25lat. Nigdy nie byłam chora ani na nic nie chorowałam. Ostatnio dostałam napadu (myślałam, że schodzę z tego świata) było mi słabo i serce szybko biło, nastąpiło to tak nagle przed spaniem. I właśnie tak zostało już od 2 tyg. Wieczorem miewam lekkie napady ale już nie takie jak za pierwszym razem, kołatanie serca i uczucie ciężkiego serca, lekkie drętwienie głowy czy ręki na kilka sekund i ogólny brak apetytu, a przez dzień nic mi nie jest, w pracy fizyczna robota i też nic. Zrobiłam badania: cukier w normie, ogólnie krew tez, tsh okej, żelazo dość niskie ale w normie. W badaniu wyszło mi tylko np CRP na poziomie 10 itp badania wskazują na infekcję ale akurat dostałam 3 dni temu zapalenie pęcherza co się u mnie czasem zdarza, więc to nie ma z tym nic wspólnego, chyba ze zapalenie pęcherza zakrywa poważny problem. Co mam wziąć pod uwagę, jakie badanie zrobić i do jakich specjalistów się udać żeby ktoś powiedział mi co mi jest. Może być to nerwica więc jestem już umówiona do specjalisty. Ale gdzie jeszcze szukać pomocy?
KOBIETA, 25 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Rozumiem Pani zaniepokojenie. Opisane przez Panią objawy, jak niespodziewane kołatanie serca, uczucie ciężkiego serca, drętwienia oraz brak apetytu, mogą być alarmujące, szczególnie kiedy pojawiają się nagle i bez wyraźnej przyczyny.

Decyzja o umówieniu się na wizytę u specjalisty w celu omówienia potencjalnej nerwicy jest bardzo rozsądna. Problemy związane z lękiem mogą objawiać się w różnorodny sposób, w tym poprzez zjawisko somatyzacji, czyli symptomy fizyczne np. takie jak te, które Pani opisuje.

Pytała Pani również o sugestię konsultacji z innymi specjalistami, którzy pomogliby kompleksowo zbadać przyczyny Pani dolegliwości. Dobrym punktem wyjścia może być wizyta u lekarza rodzinnego, który na podstawie pełnego wywiadu medycznego może zalecić dalsze kroki. Biorąc pod uwagę kołatanie serca i uczucie ciężkiego serca może być wskazana konsultacja z kardiologiem. Specjalista ten może zalecić dodatkowe badania, takie jak EKG, holter EKG czy echo serca, aby wykluczyć ewentualne problemy kardiologiczne. Następnie, jeśli chodzi o drętwienie głowy czy ręki, mogą być to objawy neurologiczne, więc warto zasięgnąć opinii neurologa. Badania takie jak EEG czy MRI głowy mogą być zalecone w celu wykluczenia przyczyn neurologicznych. Kolejny specjalista, który może pomóc w diagnostyce to endokrynolog. Mimo że wynik Pani badania TSH jest w normie, warto rozważyć dalszą ocenę równowagi hormonalnej, w tym badania na poziomy innych hormonów, jak kortyzol, które mogą wpływać na Pani samopoczucie.

Ważne jest też, aby w trakcie diagnostyki wspomnieć o zapaleniu pęcherza i wynikach CRP, gdyż stan zapalny w organizmie może wpływać na ogólne samopoczucie. Warto kontynuować leczenie zapalenia pęcherza zgodnie z zaleceniami lekarza, a także obserwować, czy jego ustąpienie wpłynie na zmniejszenie Pani objawów.

Proponuję również lekturę na omawiane tematy:

https://portal.abczdrowie.pl/kolatanie-serca

https://portal.abczdrowie.pl/kolatanie-serca-w-nerwicy

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-pecherza-objawy-przyczyny

https://portal.abczdrowie.pl/niskie-tsh-przyczyny-znaczenie

Życzę Pani dużo zdrowia i mam nadzieję, że wkrótce uda się znaleźć przyczynę Pani dolegliwości oraz skuteczne metody leczenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.