Czy złe odżywianie i nieregularne jedzenie wpływa na nerki?

dobry wieczór. chciala bym się zapytać czy źle odzywianie i nie regularnego. jedzenia i nie dozywienie wpływa na nerki . bo teraz czuje że mnie boli nerka. z prawej strony..a kiedyś mnie nie bolała

Złe i nieregularne odżywianie może być przyczyną problemów nefrologicznych, jednak zanim będzie Pani szukała dietetycznych sposobów na poprawę swojego stanu zdrowia polecałabym skonsultować ten problem z lekarzem, gdyż może on być również zupełnie z dietą niezwiązany.

Witam Panią,

Jak mówi przysłowie ,,Jesteśmy tym co jemy'' - nasza dieta wpływa na bardzo wiele aspektów naszego życia i stanu zdrowia. Złe odżywianie może wpływać na nerki. Najlepiej skonsultować się z lekarzem, który wykona odpowiednie badania i wskaże przyczynę dolegliwości ze strony nerek.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk