Czy zwiększenie dawki Serotaxu spowoduje efekty uboczne?

Przez 3 miesiące brałam antydepresant z grupy ssri SEROTAX zaczęłam się czuć dobrze, ale nagle z dnia na dzień wróciły silne lęki i nastrój depresyjny, który długo się utrzymywał. Wobec tego lekarz psychiatra zalecił zwiększenie dawki leku o 50% i chciałam zapytać czy zwiększenie dawki powoduje takie skutki uboczne jak przy wprowadzaniu pierwszy raz leku tzn pogorszenie objawów i po drugie chciałam zapytać po jakim czasie można oczekiwać poprawy ? Dodam, że uczęszczam na psychoterapię, ponieważ jedna Pani komentująca pod każdym pytaniem zaleca psychoterapię poznawczo-behawioralna.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Nie będą one tak nasilone ale przy zwiększaniu dawki mogą wystąpić. Poprawy należy się spodziewać po ok 3-4 tygodniach od zwiększenia dawki. Pozdrawiam.