Jak wygląda terapia w nurcie integracyjnym?

Czy ktoś z państwa prowadzi terapię w nurcie integracyjnym? Jeśli tak, to jakie nurty ona łączy? I jak wygląda? Terapeutka którą wybrałam pracuje w nurcie integracyjnym, a łączy myślenie systemowe i psychodynamiczne oraz wykorzystuje elementy terapii poznawczo-behawioralnej

Dzień dobry,

Każdy psychoterapeuta ma swój warsztat pracy, więc u każdego może to wyglądać inaczej. Psychoterapeuta, który pracuje w podejściu integracyjnym duży nacisk kładzie na dostosowanie odpowiednich terapeutycznych technik do potrzeb pacjenta. Nurty z którymi identyfikuje się terapeuta pokazują jego sposób rozumienia trudności Pacjenta. Pacjent na różnych etapach swojego życia może nie mieć np. tyle przestrzeni w sobie aby zająć się emocjami, a może potrzebować zajęciem się kryzysem przez który przechodzi w związku z czym sposób pracy będzie się zmieniał. Jeśli Pacjent nie ma wglądu w siebie odpowiednie będą techniki z terapii CBT, które pozwolą zrozumieć pewne mechanizmy i zbudować wgląd w siebie.

Pozdrawiam