Czym objawia się ciśnienie wewnątrzczaszkowe?

Witam, od jakiegoś czasu dostaję ataku paniki związanego z moim zdrowiem, co było przyczyną wzrostu ciśnienia tętniczego. Zostałam skierowana na leczenie nadciśnienia i tomografie głowy w celu wykluczenia nieprawidłowości(wędrujące różne typy bólów głowy trwające ok30 sek 2-3 razy dziennie i problemy z koncertracją). Badanie dna oka i EKG było prawidłowe. Czy tęczowe okręgi i promienie wokół np. latarni oraz puls 55 przy 149/95 moze byc w moim przypadku objawem ciśnienia wewnatrzczaszkowego?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy nie są specyficznymi dla podwyższonego ciśnienia śródczaszkowego. W razie wątpliwości proszę udać się do lekarza.