Czym są plamy na skórze i powiększone węzły chłonne podczas infekcji i stosowania leków?

Dzień dobry, 2 tygodni temu poszłam do lekarza z ostrym bólem gardła i ogólnym rozbiciem. Wynik CRP był bardzo wysoki. Dostałam na 7 dni antybiotyk AMOXCILAV. Po 2 dniach przyjmowania powiększyły mi się bardzo węzły w pachwinie. Po tygodniu wyskoczyła mi wysypka (głownie na rękach i nogach) w postaci rozlanych różowych plan. Wyglądała jak reakcja na duże słońce. Do tej pory towarzyszy mi zmęczenie, poranny ból gardła i spływająca wydzielina. Jakie badanie powinnam wykonać teraz?

Lek. Tomasz Budlewski

Przede wszystkim udac się do lekarza rodzinnego po ponownej ocenie będzie można coś więcej powiedzieć