Dieta przy chronicznym WZW typu B

Witam. Przy chronicznym wzwb nie mozna spożywać alkoholu, tłustych potraw i słodyczy. Alkohol i tłuste rozumiem jednak nie wiem jak słodycze maja sie do watroby i e jaki sposob moga ja zniszcZyc ?

Wątroba w przypadku przewlekłego zapalenia ma mniejszą zdolność do magazynowania cukrów zwłaszcza prostych w formie glikogenu. Duża zawartość cukrów prostych w organizmie może wywołać w takim przypadku cukrzycę z uwagi na brak możliwości ich przechowywania.