Dlaczego co jakiś czas mam napady osłabienia?

Witam,od jakiegoś czasu mam nagłe poczucie słabości "odchodzą mi wszystkie siły " mam wrażenie jakbym miała się przewrócić, robi mi się gorąco,pocę się.Trwa to około 10,15 min i powtarza się mniej więcej co 2 tygodnie.Co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety na podstawie jedynie krótkiego opisu nie można stwierdzić, co dokładnie może być u Pani przyczyną takiego osłabienia. Aby to ustalić, w pierwszej kolejności wskazana jest wizyta u lekarza medycyny rodzinnej albo internisty. Niezbędne będzie wykonanie podstawowych badań z krwi i moczu, aby ocenić ogólny stan Pani zdrowia. W razie wątpliwości budzących niepokój lekarz skieruje Panią do dalszej diagnostyki.

Osłabienie organizmu może mieć różne podłoże. Czasami towarzyszy różnym toczącym się w organizmie infekcjom o charakterze wirusowym lub bakteryjnym. Osłabienie może być także jednym z objawów różnych chorób ogólnoustrojowych. Czasami takie dolegliwości mogą sugerować też np. problemy z prawidłowym funkcjonowaniem tarczycy. Nie zaszkodzi zatem skonsultować się także ze specjalistą endokrynologii, aby wykonać badania hormonalne.

Zdarza się, że osłabienie może pojawić się również w wyniku prowadzonego stylu życia – mała ilość snu, nieodpowiednia dieta czy podatność na stres mogą potęgować takie samopoczucie. Jeżeli ten stan będzie utrzymywał się przez dłuższy czas, proszę nie bagatelizować tego problemu tylko w miarę możliwości udać się jak najszybciej na wizytę lekarską.

Więcej informacji na podobny temat można przeczytać w artykule opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/oslabienie-organizmu-infekcje-nowotwory-neurologia-inne

Zachęcamy też do przeczytania odpowiedzi ekspertów naszego serwisu na pytania dotyczące podobnej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/na-co-wskazuje-ciagle-uczucie-zmeczenia-i-oslabienie

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyczyna-ciaglego-oslabienia-i-zmeczenia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.