Dlaczego czucie w języku jest słabe?

Witam. Prawie rok temu straciłem smak z powodu covid 19. Oprócz tego mam wrażenie, że mam słabe czucie w języku ponieważ słabo czuję strukturę pokarmów zastanawiam się czy to normalne czy równjeż z czuciem mogę mieć problem

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

Rozumiemy Pana niepokój związany ze stanem zdrowia.

Opisana dolegliwość, związana z przebytą w przeszłości infekcją Covid - 19 określamy parestezją.

Jest to objaw polegający na niewłaściwym odczuwaniu bodźców w wyniku uszkodzenia nerwów obwodowych - może występować też w postaci mrowienia, czy drętwienia.

Niestety, nie ma konkretnej metody leczenia takiej przypadłości i na to trzeba czasu, aby nerwy mogły się zregenerować. Warto natomiast suplementować witaminy z grupy B, a także magnez i cynk.

W razie nawracających problemów czuciowych warto skonsultować się z lekarzem neurologiem. Specjalista po dokładnym badaniu przedmiotowym zdecyduje o dalszym postępowaniu oraz leczeniu.

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/parestezje

https://portal.abczdrowie.pl/mrowienie-jezyka-objaw-ktorego-nie-nalezy-bagatelizowac

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.