Dlaczego czuję taki ucisk z tyłu głowy i drętwieją mi ręce?

Witam, od wczoraj czuję ucisk z tyłu głowy, dzisiaj zaczął promieniować na skronie/gałki oczne. Czuję jakby miała ciężką głowę, była otępiała. Do tego dretwieją mi ręce i nogi, jest mi też trochę niedobrze. Czy to coś poważnego? Co to może być?
KOBIETA, 19 LAT 11 miesięcy temu

Dzień dobry.

Aby odpowiedzieć na tak zadane pytanie wymagana jest dokładna i szczegółowa diagnostyka połączona z dokładnym zebranym wywiadem oraz badaniem fizykalnym.

A więc Pani objawy wymagają konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu który oceni stan opisane objawy kliniczne i zleci odpowiednie zalecenia np konsultacja neurologa lub ortopedy.

W razie pogorszenia opisanych objawów wskazana wizyta na SOR.

Pozdrawiam