Dlaczego mam krew w wydzielinie z nosa?

Dzień Dobry, Jestem 4 tygodnie po usunięciu migdałków podniebienia. Właśnie mam infekcję gardła. Odczuwam ból przy połykaniu i drapanie a także gęsta wydzielinę. Dziś w wydzielinie pojawiła się krew. Bardzo się martwię. Czy to może być krew z płuc. Nie mam kaszlu. Jedynie ból gardła.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

usunięcie migdałków podniebiennych jest dosyć poważnym zabiegiem z zakresu jamy ustnej oraz gardła. Na dzień dzisiejszy minął u Pani dopiero miesiąc od jego wykonania. Niestety ma Pani też infekcję gardła, która dodatkowo potęguje już i tak obecne dolegliwości bólowe w tej okolicy. Na jej skutek pojawiła się także gęsta wydzielina oraz drapanie w gardle. Zaobserwowała Pani też obecność krwi w tej wydzielinie, co Panią zaniepokoiło. Wydaje się, że zapewne na skutek odruchu kaszlowego oraz obecności wydzieliny doszło do podrażnienia miejsc po usuniętych migdałach. Należałoby w tej sytuacji obserwować odkrztuszanie i to co podczas niego się wydobywa z ust. Jeśli będzie się to powtarzać, to warto pomyśleć o konsultacji z lekarzem laryngologiem, który wykonał u Pani zabieg. Lekarz obejrzy gardło oraz stwierdzi czy przyczyna tego krwawienia leży w bliznach po migdałach. Jeśli będzie to konieczne to zleci także dodatkowe badania i konsultacje.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/wyciecie-migdalkow

https://portal.abczdrowie.pl/tonsillektomia

https://portal.abczdrowie.pl/kaszel

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.