Dlaczego mam te objawy kardiologiczne?

Witam. Rok temu zaczęły mi się dziwne objawy, kołatanie serca, uczucie gorąca, jakbym miała umrzeć. Myślałam że to od serca i udałam się do kardiologa. Zbadał mnie, zrobił echo serca, EKG i okazało się że oprócz małej arytmii nic nie nie ma. Miałam takich napadów jeszcze kilka , ale ostatni był tak.mocny że znowu udałam się do kardiologa, zbadał ponownie i powiedział że serce jest ok, ale muszę iść po leki uspokajające bo to na tle nerwowym. Udałam się do lekarza rodzinnego , który stwierdził że to raczej nerwica lękowa , zlecił badania krwi, tarczycy itp. dał leki na uspokojenie gdyby były doraźnie potrzebne . Podczas wizyty zmierzył mi ciśnienie i miałam 155 na 92, tak się wystraszyłam że myślałam że zemdleje. Wieczorem zmierzyłam drugi raz i było podobne,w tym momencie moja głowa zrobiła sie gorąca, jakby coś się w niej przelewało i od tamtej pory mam takie uczucia ciepła w głowie. Często po lewej stronie.Czy to może być od nerwicy? Wmawiam sobie wszystkie choroby, chyba oszaleje :( wizytę u psychologa mam za miesiąc.
KOBIETA, 43 LAT 4 miesiące temu

Dzień dobry.

Opisane objawy wskazują na zespół lękowy ale to potwierdzi lub wykluczyć wizyta u psycholog.

Do czasu wizyty u psycholog warto spróbować ziele serecznika.

Uspokajające działa on rozkurczowo i zapobiega zaburzeniom układu sercowo-naczyniowego na tle zaburzeń emocjonalnych. Reguluje pracę serca. Chociaż nie istnieje taka jednostka chorobowa jak nerwica serca , to osoby, które reagują na stres zaburzeniami rytmu serca, nerwobólami i innymi objawami z układu krążenia, powinny uwzględnić w swoim jadłospisie napar z serdecznika.

Brak informacji jakie leki obecnie Pani używa a więc przed użyciem zapoznać się z ulotką lub informacja w aptece lub w sklepie zielarskim czy można je łączyć z lekami jakie Pani przyjmuje obecnie od kardiologa.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Specjalista medycyny naturalnej