Dlaczego mam wysoki puls mając 31 lat?

Dzień dobry. Zmagam się z wysokim pulsem od dłuższego czasu. Jestem osobą dość młodą, mam 31 lat. Ciśnienie mam w normie około 127/ 74 ale ciagle wysoki puls najniższy mój puls to 80 a najwyższy 130. Byłem u lekarza kardiologa i zrobiono mi USG serca, EKG i holter dobowy. Wyniki badań nie pokazały żadnych nieprawidłowości. Co może być przyczyną takiego stanu ? Nerwica lękowa ? Żyje w ciągłym stresie.

Dzień dobry, jeżeli wyniki medyczne wyszły ok, a żyje Pan w ciągłym stresie, to wysoki puls może być tego objawem. Jednak to bardzo ogólna diagnoza. Warto, aby udał się Pan na konsultację do psychoterapeuty, który po wnikliwym wywiadzie będzie w stanie zobaczyć więcej i zasugerować Panu, co dalej robić.

Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, https://tomaszkoscielny.pl, e-mail: tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.