Dlaczego nie mogę nabrać oddechu mając 30 lat?

Witam. Mam 30 lat i od ok 4miesiecy dokucza mi problem z niemozliwoscia nabrania glebokiego oddechu. Problem jest na tyle dla mnie powazny gdyz skutecznie przeszkadza mi w codziennym funkcjonowaniu... czasem czuje sie lepiej i wydaje sie normalnie i oddycham swobodnie zas nastepnego dnia potrafi sie to wywrocic o 180 stopni i nie moge odetchnac. Dodam ze jak siegam pamiecia kiedys juz tak mialem lecz to byly bardzo krotkie epizody trwajace 1-2 dni i kilka lat przerwy, teraz wrocilo z wieksza sila.. dodatkowo odczowam bol plecow w odcinku piersiowym, rtg nie wykazalo powaznych zmian tak samo jak ekg, spirometria i rtg klatki piersiowej. W zwiazku z tym co to moze byc? I jak sobie z tym poradzic? Gdzie sie udac? Z gory dziekuje za pomoc.

Witam serdecznie,
jeżeli badania nie wykazały żadnych zmian na płucach, warto skontaktować się z psychologiem. Problemy z oddychaniem mają bardzo często związek ze przewlekłym bądź dużym stresem w jakim żyjemy. Jeżeli problemy te pojawiają się nagle i trwają stosunkowo krótko mogą okazać się napadami lękowymi. W sytuacji ciągłego dużego poziomu stresu nasz organizm zaczyna zachowywać się podobnie jak w sytuacji walki bądź dłuższego biegu. Łapiemy szybkie, ale krótkie i płytkie oddechy. Pojawia się wrażenie jakbyśmy nie byli wstanie wtłoczyć powietrza do niższych partii płuc. Psycholog będzie w stanie pomóc Panu przede wszystkim znaleźć przyczynę takie samopoczucia, ale również wytłumaczy jak radzić sobie z nim tak doraźnie jak i długofalowo.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.