Dlaczego podczas przełykania czuję ból?

Witam. Mam taki problem że podczas przelykania odczuwam ból, migdałki są powiększone A ból promieniuje do ucha które tez zaczyna boleć. Nie mogę też zbyt szeroko otworzyć ust gdyż sprawia to ból więc mam problem nawet z jedzeniem.

Lek. Paweł Szadkowski

Najpewniej ma Pan zapalenie gardła i migdałków podniebiennych. Powinien Pan się udać do lekarz, który zobaczy gardło i przepisze odpowiednie leczenie, może konieczne będzie przyjęcie antybiotyku.