Dlaczego tak często odczuwam smutek?

witam mam pytanie czy to jest normalne w mojej psychice . często jestem smutny poważny jak z kimś porozmawiam i do tego wiem że mam racje to przechodzi mnie zimno takie i chce mi się płakać w wielu sytuacjach muszę powstrzymać się od płaczu i mam pytanie cy to są zaburzenia emocjonalne czy moja wrażliwość

Dzień dobry. Stan, który Pan opisuje może wskazywać na pewne rozregulowanie emocji. Często bywa tak w dyskusji, ze nie zgadzamy się ze stanowiskiem rozmówcy, ale dobrze jest wówczas móc wyrazić swoją odmienną opinię bez obaw i z bez nadmiernego ładunku emocjonalnego. Opisuje Pan reakcję emocjonalną i objawy fizyczne jej towarzyszące, które muszą stanowić dla Pana spory koszt. Dużym uproszczeniem jest nazywanie tego wyłącznie wrażliwością. Nazwałabym to nadwrażliwością a to już jest raczej reakcją niepożądaną. Proszę rozważyć konsultację z psychologiem aby móc się bliżej przyjrzeć możliwym przyczynom i zastosować rozwiązania z zakresu komunikacji i umiejętności radzenia sobie ze stresem. Są to kompetencje, które przyniosą Panu korzyści w różnych sytuacjach obecnie i w przyszłości. Pozdrawiam serdecznie.

Dzień Dobry Panu,

Wskazana byłaby konsultacja specjalistyczna i praca terapeutyczna, która pozwoliłaby Panu dotrzeć do prawdziwej przyczyny Pana smutku.

Życzę Panu tylko dobrego nastroju,
Irena Mielnik-Madej