Czy dopływ krwi do mózgu ma wpływ na zachowanie?

Czy zbyt duży lub mały dopływ krwi do mozgu może spowodować zaburzenia zachowania podobne do zaburzeń psychicznych? Zaburzone zachowanie było poprzedzone bólem i uczuciem gorąca w sercu, brakiem tchu, następnie nastąpiło odyzkanje sił i zaburzone zachowanie.

Witam! Postawione pytanie jest mało precyzyjne, zbyt mało szczegółów odnośnie zaburzeń zachowania Pani przedstawiła.Zmiany w ukrwieniu mózgu są bezpośrednio związane ze zmniejszoną dostawą składników odżywczych i tlenu i to zawsze wpływa na nasze zachowania i reakcje, czyli modyfikuje wszelkie funkcje, w tym psychiczne. Pozdrawiam W. Łuczkowski.