Drętwienie języka, mocny ucisk w mostku i złe samopoczucie

Od ponad pół roku mam odretwiały jezyk(bez przerwy!!)cały czas mocny ucisk w mostku(tak jakby stał tam kawałek połknietego na szybko suchego chleba),oraz ogólne złe samopoczucie(czasem mam problemy ze wzrokiem rozmazany obraz)Jestem po tomografii i rezonansie mafnetycznym(sa w granicach normy)badania z krwi również w normie Nie mam migreny(ani nerwicy leczono mnie cloranxenem na nerwice nie działaja te tabletki)co to moze byc?Pozdrawiam Nina

Witam,
Nie do końca wiemy,skąd wniosek,że nie ma Pani nerwicy.Nie wiemy też,jaką w związku z tym dostała pani propozycję leczenia,skoro objawy nadal istnieją.Z perspektywy psychologicznej można jedynie przypuszczać,iż jest to jednak objaw czynnościowy/nerwicowy/,który z powinno się skonsultować z psychoterapeutą lub wcześniej z psychiatrą.Takie bowiem dolegliwości wskazywać mogą na podłoże lękowe w komunikacji i w ogóle nadmiarowe przeżywanie lęku.Tak czy owak potrzebna jest szczegółowa diagnoza okoliczności występowania objawów,która przeprowadzi specjalista.
Pozdrawiam i zachęcam do takiej konsultacji.