Duszności w pozycji leżącej a wyniki badań

Witam. Od 2 miesięcy mam duszności w pozycji leżącej (niemożność nabrania powietrza do końca),sinieją mi paznokcie podczas ruchu, ostry ból mostka (jakby kości), prawego ramienia i pod łopatkami.Jestem ciągle zmęczona, śpię po 12h. Badania-żelazo raz za wysokie, raz za niskie, lipidy bardzo wysokie, stan przedcukrzycowy. Tsh, ekg w normie. Mam 36 lat, zazwyczaj jestem za szczupła, jednak ostatnio nagle przytyłam 10kg (przy wzroście 180cm ważę 67kg). Czy przyczyny mogą być psychiczne?

Lek. Tomasz Budlewski

niewykluczone, jednak w pierwszej kolejnosci nalezy wykluczy inne choroby, bez badania pacjnta nie jestem w stanie odpowiedziec co to może byc. Konieczna wizyta u lekarza.