Duże bąble o nieprzyjemnym zapachu po założeniu gipsu na złamaną kostkę

Moja mama złamała kostkę i założono jej gips. Po 2 dniach bardzo ją piekło pod gipsem i go rozcięto. Okazało się że zrobiły jej się ogromne, śmierdzące bomble. lekarz stwierdził, że to normalne , a mama ma słabe krążenie i dlatego to się stało. Poprzekuwano jej bomble i znowu założono gips. Proszę mi napisać czy to wszystko jest normalne przy złamaniu?

Witam serdecznie. Nie jest to normalne, choć niestety możliwe. Najczęściej dzieje się tak w przypadku niewydolności żylnej kończyn.