Głodówka a odchudzanie

czy od glodowki sie chudnie? tylko pic wode?

Witam, oczywiście podczas głodówki następuje ubytek masy ciała. Ale nie jest to trwały efekt. Jest on przyczyną utraty wody i masy mięśniowej, a nie tkanki tłuszczowej organizmu. Po zaprzestaniu głodówki zwykle następuje powrót do masy ciała sprzed stosowanej metody. Dochodzić może również do zwiększenia zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie. Nie polecam głodówki jako formy odchudzania. Decydując się się jednak na tego typu metodę należy pamiętać o płynach, które zapobiegną odwodnieniu organizmu. Należy pić wodę oraz soki owocowe i warzywne, które dostarczą minimalnej ilości składników odżywczych dla organizmu. Pozdrawiam

Witam,
głodówka to najgorszy sposób na odchudzanie. Waga spada szybko, ale głodzenie się powoduje spowolnienie metabolizmu i w konsekwencji, po wprowadzeniu pożywienia do diety, nagły i szybki przyrost masy ciała.

Dzień dobry!
Zgadzam się z moimi poprzedniczkami. Głodzenie prowadzi do niedożywienia-> niedoborów witamin i składników mineralnych. Skutkami takiego zachowania mogą być ogólne problemy ze zdrowiem, pogorszeniem wyglądu włosów, skóry i paznokci. Masa ciała w tym przypadku zazwyczaj się waha i w efekcie może być większa niż ta z przed okresu odchudzania. Najlepiej zastanowić się nad zwiększeniem aktywności fizycznej i dokładnym przeanalizowaniem zasad "zdrowego żywienia". Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Dorota Kozak Dietetyk, Szczecin

Witam,

Proszę zapomnieć o wszelkich głodówkach wyniszczają tylko organizm, poza tym po takiej głodówce szybko wraca się do pierwotnej wagi.

Najbardziej skuteczne są indywidualne diety dobrane przez dietetyka łączone z odpowiednim zestawem ćwiczeń.

Zapraszam do porani online z przyjemnością ułożę dla Pani skuteczną zdrową dietę odchudzającą.

www.twojadobradieta.pl
Pozdrawiam