Guzek na tarczycy i niedoczynność tarczycy

witam, mam guzka na tarczycy i niedoczynność tarczycy. Niestety musiałam wykonać rtg w obrębie szyi, właśnie okolic tarczycy. Czy badanie może mieć wpływ na czynność tarczycy? Czy guzek może urosnąć a wyniki pogorszyć się? Po jakim czasie ewentualne zmiany mogą wystąpić?
MichaĹ Kurek

Pojedyncze zdjęcie RTG nie powinno mieć wpływu na funkcjonowanie organizmu. Współczesne aparaty rentgenowskie wykorzystują minimalne dawki promieniowania.