Hemoroidy a zaparcia a u 19-latki

Mam 19 lat. W te wakacje wykryłam u siebie hemoroidy. Z początku było dobrze. Nie bolą, nie krwawią.Jednak pojawił się dość dawno temu problem z wypróżnieniami. Właściwie wcale nie czuję potrzeby wizyty w WC. Czego nie zjem - brzuch jak balon. Ciągłe zaparcia. Zdrowiej jem, piję siemię lniane, więcej płynów - i nic. A do wypróżnień wręcz muszę się zmuszać i mimo to,o ile są to bardzo nie wielkie, a stolec twardy i trudno się zmusić do wypróżnienia. Czy mimo 19 lat to może być rak jelita grubego?

Milena Lubowicz

Oczywiście w tak młodym wieku rak jelita grubego jest bardzo rzadki, ale się zdarza. Bardziej prawdopodobne, że to np. nieswoiste choroby zapalne jelit. Proszę tego nie lekceważyć i udać się do lekarza rodzinnego w celu rozpoczęcia diagnostyki.
Pozdrawiam