Hypoechogenna struktura o echogeniczności kory
Interpretacja badania USG. Centralnie w lewej nerce hypoechogenna struktura o echogeniczności kory przemawiająca za przerośniętą kolumną jej wielkość ok 3cm Proszę o interpretację co to może oznaczać co należy w tym przypadku zrobić

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam!
Przerost kolumny nerkowej jest wadą anatomiczną polegającą na występowaniu kory nerki w jej polu centralnym. W sytuacji wykrycia tego typu nieprawidłowości warto udać się do specjalisty nefrologa, który oceni funkcję nerek.