Jak ocenić wyniki badań krwi oraz moczu?
Dzień dobry, czy mogę prosić o interpretację wyników badań krwi i moczu? Zrobiłem profilaktycznie. Mężczyzna, 47 lat, 177 cm wzrostu, 66 kg wagi. Na samym końcu listy jest informacja o 2-3 mm microlithiasis w obu nerkach (USG) - jak mogę temu przeciwdziałać, najlepiej jakimś naturalnym sposobem? Dziękuję, Jacek Urinalisys 'UR.7 SG, UR.1.2: 1.010 pH, UR.2.1: 8 LEU, UR.2.8: negative NIT, UR . 2.12: negative PROT, UR.2.2: negative GLUC, UR.2.4.1: normal KET, UR.2.5: negative UBG, UR.2.6.1: normal BIL, UR.2.6: negative ERY, UR.2.8: negative Blood test: GLUC fasting 'BL.12.1: 87.7 mg/dL ESR 'BL.2.3.3: 2 mm/h WBC, BL.4.1: 3.67 10^3/μL RBC, BL.2.1: 4.96 10^6/μL NRBC

MĘŻCZYZNA, 48 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witamy,
Bardzo dobrze, że wykonuje Pan kontrolne badania moczu oraz krwi.
Należy jednak podkreślić, że każdy wynik badania powinno się rozpatrywać indywidualnie, biorąc pod uwagę występujące objawy i aktualny stan zdrowia pacjenta,
Analizując przedstawione wyniki analizy moczu i morfologii, można by stwierdzić, że większość parametrów wystąpiła w ustalonych normach referencyjnych. Nie powinny one wskazywać na stan zapalny, czy trwającą infekcję.
Jedynie wystąpiła niewielka leukopenia, która mogłaby wskazywać na stan po przebytym zakażeniu wirusowym lub występującą chorobę autoimmunologiczną.
Dodatkowo wspomniał Pan o obecności mikrozwapnień w nerkach. Taki stan powinien być stwierdzony przez wykonanie badania USG jamy brzusznej. Przypadłość ta jest zazwyczaj poddawana dalszej kontroli w ustalonym przez lekarza terminie.
W związku z odległością, trudno jest ocenić jednoznacznie Pana stan zdrowia, dlatego też proponujemy stacjonarną konsultację z lekarzem internistą w celu dokładnego omówienia wyników badań.
Odpowiedź na podobne pytanie można przeczytać pod poniższym linkiem:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-to-jest-wapnienie-nerek
A podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:
https://portal.abczdrowie.pl/morfologia-krwi-obwodowej
https://portal.abczdrowie.pl/leukopenia-czym-jest
https://portal.abczdrowie.pl/leukopenia