Indywidualne nauczanie dla dziecka

Czy dziecko ZA musi mieć indywidualne nauczanie w domu?Szkoła wnioskuje o takie nauczanie,syn chodzi do 1klasy szkoły podstawowej.Proszę o pomoc.
KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu

Teoria Becka

A. T. Beck jest twórcą teorii poznawczej, która wykorzystywana jest przy leczeniu depresji. Na czym polega wspomniana teoria poznawcza? Na ten temat wypowiada się psychiatra - Agnieszka Jamroży.

Witam,
nie wiemy,jakie powody ma szkoła do takiego zalecenia,ale będąc na Pani miejscu czułabym również jakieś odrzucenie dziecka.Proszę dociec w szkole przyczyn,wyrazić swoje potrzeby i zapytać,co może Pani szkoła zaoferować jako alternatywę.Póki jednak co,niech Pani sprecyzuje przyczynę.Moż4e to bowiem wynikac z niedojrzałości dziecka do przebywania z dala od matki,z niewykształcenia wymaganych sprawności manualnych,nieskupiania uwagi na dłuższy czas i wielu,wielu innych.Czy są badania poradni psychologicznej i czy w ogóle była jakaś specjalistyczna konsultacja?Co od Pani strony jest najtrudniejsze w przyjęciu takiej decyzji?
Proszę o konkretne szczegóły
Pozdrawiam

0

Indywidualne nauczanie jest z założenia przeznaczone dla dzieci, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą realizować nauki w szkole. Jeżeli dziecko posiada zaburzenia rozwojowe lub emocjonalne - nie radzi sobie z materiałem przewidzianym na dany etap edukacji, ma problemy z emocjami i zachowaniem lub jakiekolwiek inne zaburzenia zdiagnozowane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, wówczas, na podstawie stosownego orzeczenia, może realizować kształcenie specjalne (w klasie specjalnej, integracyjnej lub ogólnej, jeżeli gmina nie posiada takich oddziałów). Dziecko ma wówczas program dostosowany do swoich możliwości, nauczyciela wspomagającego i dodatkowe godziny rewalidacji prowadzone również przez odpowiedniego specjalistę. Proszę ewentualnie uściślić czy dziecko posiada już jakąś opinię lub orzeczenie z Poradni, jaka jest diagnoza. Jeżeli pisząc ZA ma Pani na myśli zespół aspergera lub inne zaburzenia ze spektrum autyzmu, to jak Pani pewnie wie, dzieci z takimi zaburzeniami funkcjonują bardzo różnie - czasami problemy są tak niewielkie, że prawie niezauważalne przez otoczenie, a czasami zupełnie uniemożliwiają dziecku "normalne" funkcjonowanie w grupie. Nie wiem jak radzi sobie w szkole Pani syn i jakie są powody takich sugestii ze strony szkoły, ale decyzję i tak podejmuje Poradnia, a nie szkoła, więc najlepiej tam, gdzie znają dziecko, wyjaśniać sytuację Pani syna. Pozdrawiam.

0

Wszystko zależy od możliwości i komfortu dziecka, a także możliwości szkoły. Wato dopytać w Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej, do której Państwo należą o możliwości działania (szczególnie, że to właśnie poradnia wystawia skierowanie na taka edukację). Warto także dopytać o szkoły w Państwa okolicy oferujące klasy integracyjne- może to byłoby lepsze rozwiązanie?

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty