Do jakiego lekarza się udać, żeby poprawić swoje samopoczucie?

Witam Mam taki problem ponieważ od kilku lat jestem dość aspołeczna, w podstawówce dzieci strasznie mi dokuczały ale potem gimnazjum było naprawdę fajnym okresem mojego życia, byłam wtedy bardzo otwarta na nowe znajomosci, potem był okres technikum gdzie chyba z powodu bardzo dużego stresu znowu zamknęłam się na ludzi, stałam się do tego bardzo nieufna a jeszcze jak widzę, ze ktoś jest mną zainteresowany to ta osoba zaczyna być dla mnie odpychająca nawet jeśli wcześniej mi się podobała. Naprawdę niewiem co mam robić, do jakiego specjalisty najlepiej się zapisać i w jakim iść kierunku?

Proszę udać się do psychologa lub psychoterapeuty. To są specjaliści, którzy zajmują diagnozą i leczeniem zaburzeń emocjonalnych, funkcjonowania, w tym także m.in. trudnościami w relacjach - a na te wskazała Pani w swoim pytaniu. Wydaje się, że może występować u Pani pewna trudność w zakresie budowania bliskości emocjonalnej w relacjach koleżeńskich i romantycznych. Obecnie wielu specjalistów konsultuje online. Gdyby Pani miała dalsze pytania - zapraszam. Pozdrawiam serdecznie, Kamila Dziwota