Jak rozwijać relacje z nowym mężczyzną?

Witam serdecznie, niedawno wyszłam z 4 letniego związku w zgodzie ale również dlatego, że poznałam kogoś innego. Bardzo szybko rozwinęliśmy uczucia, ale ON wciąż nawiązuje do tego, że nie jest gotowy choć bardzo chce ze mną być. Tłumaczy to dużym szacunkiem dla mnie i że chce bez na "czysto" wejść w związek. Nie rozumiem tylko jego ambiwalentności: z jednej strony pozwolił na to, żebyśmy się szybko silnie zbliżyli a potem mnie "odcina" dla mojego własnego dobra. Cieszyć się? Czekać?

Przyczyną trudności w związaniu się mogą być różne rzeczy- lęk przed bliskością, trudności w zaufaniu, niepewność dotycząca uczucia, wcześniejsze doświadczenia czy zranienia, zaburzenia osobowości itp. Warto rozmawiać. Dialog, pytanie o potrzeby czy oczekiwania partnera dotyczące związku, jasna komunikacja swoich potrzeb i oczekiwań pomoże Państwu osiągną porozumienie lub przynajmniej da szanse, by wiedziała Pani "na czym stoi".

Nie można nikogo zmusić ani nakłonić do przeżywania emocji . Z tego, co Pani pisze, wynika, że partner przeżywa ambiewalentne uczucia - potrzebę bliskości i lęk. W takiej sytuacji jedynie sam może zmierzyć się ze swoimi trudnościami, najlepiej korzystając z pomocy psychoterapeuty. Musi to jednak być jego decyzja, nie pod wpływem presji. Z drugiej strony warto, żeby zadała Pani sobie także pytanie, w jakim związku chce Pani być,czy taka relacja jest dla Pani satysfakcjonująca, co Pani zyskuje, a co traci, także na poziomie emocjonalnym. Być może warto, żeby Pani także skorzystała z pomocy psychoterapeuty.