Jak dalej postępować w relacjach z mężczyzną?

Witam serdecznie. Chciałabym się poradzić, ponieważ mam ostatnio taki mętlik w głowie odnosnie mojego związku z narzeczonym. Zaczął podobać mi się kolega z pracy w której pracuje na jednym dziale w korporacji. Zaczęłam go nieświadomie podrywać. Był taki czas że Robiliśmy sobie zawsze razem kawe. Co bardzo mi się spodobało. Zawsze ten czas poświęcaliśmy na rozmowie o różnych rzeczach a szczególnie jakiś podobnych do nas. Trwało to jakiś czas byłam wtedy bardzo podniecona przy nim. Nie mieliśmy kontaktu w mediach społecznościowych ale w pracy się świetnie dogadywaliśmy. Teraz nie mamy jakoś kontaktu bo nie ma.mnie w pracy, czasem zagaduje do niego na FB od razu odpisze ale on sam nie zagada. Nie wiem co robić z tą relacja czy to jakaś zabawa czy porostu faktycznie zaczęło coś iskrzyć między nami. Chcę wspomnieć że mój narzeczony nie ma.pracy co bardzo rzutuje to na naszą relację. Mam tez trochę problemy takie przy ludziach gdzie się stresuje. Nie wiem co myśleć o tej relacji z nowym kolega.
KOBIETA, 20 LAT 7 miesięcy temu

Jeśli Pani uczucia wobec narzeczonego są nadal mocne i wartościowe, warto skupić się na komunikacji i rozwiązaniu problemów w Waszej relacji, zamiast szukać pocieszenia gdzie indziej. Z drugiej strony, jeśli zauważyła Pani, że uczucia zmierzają w innym kierunku, być może nadszedł czas na szczere rozmowy z narzeczonym.

Jeśli chodzi o kolegę z pracy, warto pamiętać, że emocje w miejscu pracy mogą być mylące. Czasem bliskość wynikająca z codziennych interakcji może być odbierana jako coś więcej, niż jest w rzeczywistości. Jeśli czuje Pani, że to tylko chwilowe zauroczenie, być może najlepiej będzie zachować profesjonalny dystans.

Podsumowując, warto skoncentrować się na zrozumieniu własnych uczuć i potrzeb. Komunikacja i uczciwość wobec siebie i partnera są kluczowe. Niezależnie od decyzji, asertywność polega na szanowaniu zarówno siebie, jak i innych osób zaangażowanych w te relacje.

Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, certyfikowany psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, https://tomaszkoscielny.pl, e-mail: tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.