Dlaczego mam opory przed relacją z mężczyznami?

Witam, Pytanie, czy jest możliwe, że zostałam skrzywdzona, wykorzystana i nie pamiętam? Byłam w normalnym związku, bez oporów seksualnych przez wiele lat. Urodziłam syna. Tamten związek z początku bardzo mnie zawstydzał, ale byłam młoda. W końcu poczułam się w pełni bezpiecznie. Po 12 latach rozstaliśmy się. Od tej pory jestem sama a mija dekada. Bywam zauroczona, byłam wręcz zakochana, przespaliśmy się, po jakimś czasie zniknął..., od tej pory uciekam od mężczyzn, którzy naprawdę mi się podobają. Wstydzę się ich. Mam 40 lat! Jestem inteligentną, atrakcyjną kobietą. Co mi jest? Lubię seks, a wiem, że nie pozwolę się dotknąć. Najchętniej wyszłabym za mąż i mooże pomału bym się przełamała... Co mi jest?

Dzień dobry, warto przyjrzeć się bliżej Pani relacjom z mężczyznami. Jeżeli chce Pani szukać wyjaśnień tego stanu, zapraszam na konsultację, która poprzedza psychoterapię. Być może ma Pani schematy zachowań z dzieciństwa, czy z innych okresów swojego życia, które przeszkadzają Pani w tych relacjach, być może jest coś innego, trudno powiedzieć po tak krótkiej wypowiedzi. Warto tez przyjrzeć się Pani ojcu, który jest pierwszym wzorem mężczyzny dla dziewczynki. Natomiast z pewnością, by pójść dalej w swoim życiu potrzebuje Pani to odkryć i przepracować. I temu mogłaby służyć psychoterapia w Pani przypadku, najlepiej z psychoterapeutą-meżczyzną. Przepracowanie tych schematów może pomóc Pani w nawiązywaniu nowych relacji z mężczyznami, a przede wszystkim umożliwi bycie w relacji bardziej świadomą. Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.