Dlaczego unikam spotkań towarzyskich

Unikam spotkań towarzyskich... Unikam kontaktu z ludźmi i spotkań towarzyskich. Nie czuję potrzeby socjalizowania się z ludźmi, wręcz mnie irytują. Czy jest to normalne? Kiedy znajomi zapraszają mnie gdzieś lub po prostu chcą się spotkać to ja od razu wymyślam wymówki i natychmiast odmawiam. Po szkole unikam znajomych jak ognia. Nie mam tak z moim chłopakiem którego bardzo kocham i spotkania z nim są dla mnie ogromną radością i szczęściem. Każdą wolną chwilę chcę spędzać z nim. Reszty osób nie chcę spotykać. Czy jest to normalne? Ostatnio zaczyna mnie to bardzo niepokoić. Bardzo proszę o odpowiedź w tej sprawie

Dzień dobry,
Sądzę, że kluczowe pytanie w tym miejscu dotyczy powodów Pani niechęci do spotykania się ze znajomymi. Przyczyn może być wiele np. nie odpowiadają Pani te osoby; brak potrzeby; negatywne doświadczenia z przeszłości; introwertyzm itd. Zachęcam Panią w tym miejscu do refleksji na ten temat. Jest Pani bardzo młodą osobą i być może chęć na spotkania towarzyskie przyjdzie u Pani z czasem lub gdy pozna Pani odpowiadające Pani osoby ku temu. Generalnie są osoby, które tak jak Pani nie odczuwają opisanych potrzeb i nie wymaga to leczenia ani też nie odbiega od normy. Mam nadzieję, że moja odpowiedź jest dla Pani wystarczająca i naprawdę nie ma na ten moment powodów do niepokoju.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog - kulczycka.pl/