Czy dziewczyna w wieku 16 lat jest już gotowa na poważny związek?

Witam. Moja dziewczyna jest młoda 16lat. Z jej zachowania wnioskuje że nie jest zbyt dojrzała do związku ponieważ czasem woli iść z kolegami i koleżanką gdzieś niż ze mną. Podobno ktoś dojrzały w związku nie potrzebuje spotykania się z kolegami. Dodam że jesteśmy razem rok i nagle jakiś kolegów ma. Czy w tym wieku dziewczyna jest już gotowa na poważny związek czy musi się "wyszaleć"? Co sądzą experci? Jak sprawdzić czy jest gotowa na poważny związek?

Witam,
nie można ocenić dojrzałości osoby na podstawie tak zdawkowych informacji. Dojrzałości nie określa się też na podstawie preferowania spotykania z partnerem ponad spotkania ze znajomymi. To nic złego, że dziewczyna czasem chce się spotkać ze znajomymi. Na Pana miejscu bardziej skupiłabym się na tym jak się Pan czuje w tej relacji, jak się Państwo dogadują, czy mają wspólne zainteresowania itp.
Pozdrawiam

Dzień dobry. Po pierwsze nie widzę oznak niedojrzałości w chęci spotykania się z innymi ludźmi kiedy jest się w związku, przecież jedno nie wyklucza drugiego a wręcz przeciwnie zamykanie się we własnym świecie może spowodować, że zaczniecie się Państwo dusić w związku. Z drugiej strony 16 lat to wiek kiedy młoda osoba chce poznawać, doświadczać i się rozwijać - i rzeczywiście być może to trochę wcześnie jak na powazny związek - jednak nie mnie to oceniać. Pozdrawiam.