Czy duża różnica wieku przeszkadza w związku?

Poznałm takiego fajnego faceta, dogadujemy się nieźle, jest super, ale także jest jakieś "ale", jak zawsze jest problem -on jest dużo ode mnie starszy i to jest najgorsze.Ja mam 15 lat, a on 21 i to jest strasznie duża różnica wieku...

Spotykamy się, przytulamy, całujemy, ale to nie jest związek... Sama nie wiem czy to ma jakikolwiek sens, dlatego chciałbym się poradzić czy ciągnąć to dalej, bo fakt, zależy mi i podoba mi się starsznie.

Witam!

Jesteś bardzo młodą osobą i powinnaś się dobrze zastanowić, czy chcesz dalej angażować się w ten związek. Pogłębianie tej relacji może wiązać się z wieloma problemami. Chłopak, z którym się spotykasz, jest dużo starszy, przez co myśli i zachowuje się inaczej niż Ty. Dla niego ten związek też może mieć inną wartość niż dla Ciebie.

Powinnaś przemyśleć tę sprawę i zastanowić się, czy w tej sytuacji kontynuowanie tej znajomości będzie miało więcej plusów niż minusów. Jednym z głównych problemów jest to, że Twoi rodzice mogą nie zaakceptować Twojego wybranka i zabronić Ci się z nim spotykać. Będą tym samym starali się Ciebie chronić.

Chłopak w tym wieku ma inne potrzeby i oczekiwania od drugiej osoby niż Ty. Warto, żebyście razem porozmawiali o tym, jak widzicie dalszą przyszłość. Powinnaś się także dowiedzieć, czego on oczekuje od Ciebie i czy jesteś w stanie te oczekiwania spełnić.

Nie powinnaś robić nic, na co nie jesteś gotowa. Ty dopiero wchodzisz w dorosłe życie, a on jest dojrzałym mężczyzną. Dlatego przede wszystkim powinnaś myśleć o sobie i postępować tak, jak czujesz i myślisz.

Pozdrawiam