Infekcja wirusowa a trudności z oddychaniem

Witam. Mój 7 letni syn zawsze podczas infekcji wirusowej ( katar kaszel ) zaczyna mieć trudności z oddychaniem w maju został odesłany do szpital jednak nic konkretnego sie nie dowiedzieliśmy. Dziecko miało robione testy alergiczne i ma lekką alergię nie wymagającą leczenia. Czy mogę prosić o podpowiedz jakie badania zrobić dziecku które pokazałyby przyczynę takiej reakcji organizmu. Dodam jeszcze ze sytuacja z przeziębienia lekkiego do ciężkości w oddychaniu to kilka godzin

Szanowna Pani,
Zaburzenia wentylacji czyli pasażu powietrza przez górne drogi oddechowe często występują przy infekcjach wirusowych. Dochodzi wtedy do obrzeżu śluzówki np. nosa i pojawiają się trudności w oddychanie. Stanowi takiemu sprzyja wiotkość struktur układu oddechowego lub czasami zaburzenia budowy górnych dróg oddechowych. Konieczne będzie badanie laryngologicznej. Alergia rownież nasila takie objawy. To zostało na razie, jak rozumiem, wykluczone.
Z poważaniem,
J.Zachwieja