Interesowanie się ofiarami śmiertelnymi po wypadkach

Chiala bym wiedziec skad bierze sie u mnie zaintersowanie zyciem oraz smiercia?Tym jak czlowiek wyglada po wypadku smiertelnym,dlaczego tak sie znim dzieje i co sie dzieje z "nim"po smeirci?Od dziecka mnie to interesuje.Ogladam ofiary wypadkow w internecie dlatego by docenic jakie jest kruche zycie i doceniac kazdy dzien.Czy wszystko ze mna ok?

Witam,

To, czy jest OK, to pytanie, na które to Pani sama musi udzielić sobie odpowiedzi. Jeśli to, o czym Pani pisze, powoduje u Pani cierpienie, dyskomfort psychiczny i/lub utrudnia czy uniemożliwia relacje z innymi, to owszem, jest to problem.

Pozdrawiam

Dzień Dobry,

Temat życia i śmierci ekscytuje oraz interesuje wielu ludzi. Myślę, że z jakiegoś powodu przeżywa Pani wiele fantazji i wyobrażeń na ten temat. Może to być związane z lękiem, z którym radzi sobie Pani poprzez oglądanie ofiar wypadków. Być może to pomaga w oswajaniu się z myślą o ludzkiej śmiertelności. To jest tylko jedna z hipotez, która może tłumaczyć Pani zachowanie. Jeśli czuje Pani, że już nad tym nie panuje i zaczyna to przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu najlepiej udać się do specjalisty psychologa lub psychoterapeuty.