Jak bezpiecznie pozbyć się zbędnych kilogramów?

Dzień dobry, już na wstępie chciałbym podziękować za poświęcony mi czas :) Z tego co pamiętam, to zawsze miałem lekka nadwagę, ale przez ostatnie dwa lata dość sporo się tego nazbierało. Mam 15 lat, 182 cm wzrostu, a ważę aż 95 kg, w skrajnych przypadkach waga dochodziła do granic 100 kilo. Chciałbym schudnąć z związku z nową szkołą, wiadomo nowi znajomi, nowe otoczenie. Jestem osobą aktywną, od pierwszej klasy szkoły podstawowej uczęszczam na treningi judo, które odbywają się 3 razy w tygodniu, do tego dochodzi wf w szkole i basen 2 razy w tygodniu, a nawet częściej. Nie mam żadnych dolegliwości zdrowotnych, byłem na wizycie u endokrynologia, miałem badaną krew i wszystko jest w porządku, żadnych zaburzeń hormonalnych czy coś w tym stylu. Zaproponowano mi wizytę w ośrodku uzdrowiskowym, niestety z przyczyn osobistych nie mogłem pojechać. Tak naprawdę nigdy się nie odchudzałem, może czasami, ale trwało to kilka dni, gdzie głodziłem się bezsensu, co doprowadziło do powrotu wagi. W rodzinie nigdy nie występowała nadwaga, rodzice są szczupli i w sumie nic im nie dolega ;) Moim głównym problemem jest podjadanie w sklepiku szkolny, napojów gazowanych typu pepsi. Mam pytanie, co powinienem jeść i w jakich odstępach czasowych, (wszyscy mówią jeść częściej, a mniej, ale wiadomo, że nie zawsze tak się da). Bardzo mi zależy na redukcji masy i zrobię naprawdę wszystko, aby osiągnąć wymarzony cel. Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam Paweł ;)
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Tylko od Ciebie zależy, co kupisz w sklepiku szkolnym.
Dobrze, gdybyś nauczył się pić wodę mineralną.
Jest ona całkowicie bezkaloryczna (chyba, że wybierzesz wodę smakową - ta jest źródłem kalorii).
Odnośnie pór posiłków, optymalna ilość to 5 posiłków w ciągu dnia - dzięki temu organizm nie magazynuje energii na "gorsze czasy".
Pamiętaj, żeby zabierać do szkoły II śniadanie.

Odnośnie produktów, które powinieneś spożyć w ciągu dnia, zajrzyj na: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Nie odchudzaj się na własną rękę.
Oceny Twojej masy powinien dokonać lekarz.
Możliwe, że np. ćwiczysz i rozwinęła się tkanka mięśniowa, ważąca więcej niż  tk. tłuszczowa.
Bardzo się cieszę, że jesteś zmotywowany do tego, by odżywiać się zdrowo.

Jak najwięcej czasu poświęcaj na aktywność fizyczną.

To, co możesz zrobić to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pozdrawiam