Jak interpretować wynik RTG zatok?
Mogę prosić o interpretację wyników RTG zatok: Hypoplastyczna zatoka czołowa prawa i lewa, pozostałe zatoki oboczne nosa normoplastyczne. Obustronne niewielkiego stopnia pogrubienie błony śluzowej zatok, z ich przyściennym znacznym zacienieniem oraz częściowym ograniczeniem ich powietrzności. Płyn w zachyłkach żebodołowych obustronnie. Zmniejszenie powietrzności sitowia

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Taki opis najpewniej wskazuje na przewlekłe zapalenie zatok. Ale o dokładną interpretację musi Pani poprosić laryngologa, który będzie mógł Panią zbadać.