Jak leczyć ból gardła po ukłuciu?

Witam, Jakiś tydzień temu ukłułam się frytkiem podczas jedzenia, i od tamtej pory od tygodni boli mnie gardło, jakoś na wysokości krtani. Cierpie również okresowo na refluks, i także z tym wiąże moje dolegliwości.I teraz moje pytanie, czy na podstawie badania gastroskopii (skierowanie od laryngologa) będzie można stwierdzić jakiego rodzaju jest to podrażnienie. A także.. czy jeśli było to ukłucie frytkiem to czy mogła tak się wdać infekcja, i będzie konieczne zażycie antybiotyku? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Może być infekcja proponuje udac się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć