Jak leczyć silny ból pod żebrami wynikający z problemów z sercem?

Witam mam pytanie kilka dni temu miałem silny atak bolu klatki piersiowej po interwencji pogotowia ratunkowego i wykonanym badaniu ekg stwierdzono ze przyczyną jest zapalenie mięśni podzebrowych zastosowano ketonal w zastrzyku i skierowano mnie do lekarza ogólnego który to po wykonaniu kolejnego badania ekg stwierdził u mnie ujemne załamki to w odprowadzenia przedsercowych po czym natychmiast zostałem skierowany do szpitala na oddział kardiologii.Czy to coś poważnego?a także jakie są konsekwencje nie leczenia dodam także iż bol nadal mi towarzyszy pojawiają się silne napady bólu klatki piersiowej oraz silne dusznosci

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Zdecydowanie potrzebna jest dokładna diagnostyka w celu ustalenia przyczyny Pana dolegliwości. W pierwszej kolejności należy wykluczyć choroby serca.