Jak należy zażywać bisfosfoniany?

Słyszałem, że leki te mogą sprawić dużo kłopotów. Jak należy je stosować?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Bisfosfoniany podane doustnie (najbardziej popularna droga podania) w niskim stopniu wchłaniają się z przewodu pokarmowego. Leki te zwykle przyjmujemy raz na siedem dni - najlepiej wybrać jeden stały dzień tygodnia, w którym rano, na czczo, zażywamy preparat. Należy dzień wcześniej wieczorem przygotować szklankę przegotowanej zwykłej wody i nią rano zapić tabletkę, po wstaniu z łóżka. Po zażyciu leku przez 30 minut trzeba stać lub siedzieć, tak aby nie doszło do zatrzymania leku w przełyku. Istnieje również preparat, który przyjmujemy raz na miesiąc, doustnie, lub raz na 3 miesiące, dożylnie.