Jak ocenić wynik MR stawu kolanowego u 37-latka?

MR stawu kolanowego: łąkotki prawidłowego kształtu, wysokości i ułożenia z niewielkimi zmianami degeneracyjnymi w zakresie rogów tylnych, nieco większe w obrębie MM, śladowo zwiększona ilość płynu wewnątrzstawowego wraz z niewielkim pogrubieniem maziówki. Kolano boli podczas chodzenia zwłaszcza po schodach (ból pod kolanem i z tyłu kolana) oraz podczas kucania, czy też siadania. W spoczynku nie odczuwam żadnego bólu
Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

co do opisu badania MR stawu kolanowego, to można zauważyć, że występują u Pana zmiany degeneracyjne w zakresie tylnych rogów, wskazujące na uszkodzenia lub starzenie się tej części stawu. Dodatkowo, zwiększenie płynu wewnątrz stawowego może oznaczać, że w stawie mamy do czynienia z niewielkim procesem zapalnym.

Biorąc pod uwagę opisane objawy, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem ortopedą, który biorąc pod uwagę przeprowadzone badania, zaplanuje dalsze postępowanie (np. odpowiednią fizjoterapię).

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pan w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/tag/bol-kolana/6888690829269920

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.