Jak poradzić sobie w kontaktach z innymi ludźmi?

Witam Mam problem z natury psychologicznej otoz nie umiem normalnie rozmawiac z innymi ludzmi, jestem osoba zamknieta w sobie, bardzo niesmiala, ssamokrytycznai z niska samoocena w dodatku jakam. sie , wirtualnym swiecie nie mam problemu by normalnie pisac z innymi tylko tu czuje sie soba. A jesli przyidzie mi rozmawiac w rzezcywistym swiecie no to jest okropne bo nie wiem o czym nie umiem podtrzymac rozmowy nawet jej zaczac,prosze o pomoc.nawet z rodzina nie umiem rozmawiac juz.

Dzień dobry. Myślę, że mogłaby Pani podjąć jednocześnie działania zmierzające do poprawy kondycji psychicznej, opanowania tremy, podniesienia samooceny z psychologiem oraz w kierunku korekty wad wymowy z logopedą. Najlepiej gdyby udało się Pani znaleźć placówkę, w której specjaliści pracują zespołowo z Klientem w obu tych zakresach. Nawet jeżeli dzisiaj wydaje się to Pani trudne, zachęcam do skorzystania z pomocy specjalistów. Być może droga do odzyskania komfortu psychicznego jest krótsza, niż się to dzisiaj wydaje. Pozdrawiam serdecznie.

http://progress.warszawa.pl/

Witam,
przekonania i opinie na własny temat w oparciu o doświadczenia życiowe kształtują samoocenę. Szczególnie negatywne komunikaty i doświadczenia w procesie rozwoju są istotą niskiego poczucia własnej wartości. Spróbuj zastanowić się jaką wartość sobie przypisujesz, zastanów się, jak ta opinia wpływa na twoje myśli i uczucia, w związku z tym, jakie działania podejmujesz: 1)Czy doceniasz siebie? 2)Czy lubisz siebie? 3)Czy akceptujesz swoje zachowanie? 4)Jaka jest twoja skuteczność? 5)Czy masz poczucie własnej godności? 6)Jak widzisz siebie? Negatywne przekonania na własny temat - wysoki samokrytycyzm jest wskaźnikiem, który pokazuje, że skupiasz się na własnych słabościach, wadach i jednocześnie nie doceniasz swoich zalet. Emocje, które są synchronizowane z negatywnymi myślami to; smutek, lęk, frustracja, złość, poczucie winy i wstydu. Myśli i emocje mają wpływ na nasze zachowanie - obserwuje się to w różnych sytuacjach; trudność w asertywnym wyrażaniu potrzeb, niezdecydowanie w realizacji planów życiowych. Pojawiają się też dolegliwości somatyczne; napięcie, zmęczenie, ból głowy.
Terapia poznawczo-behawioralna pozwala zrozumieć problem, im lepiej rozumiemy problem, tym łatwiej sobie z nim radzimy.
zalecałabym wsparcie psychoterapeutyczne.

Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią
Kontakty z innymi ludźmi zależą przede wszystkim
od relacji z samą sobą.
Źródłem Pani frustracji i dyskomfortu w relacjach z ludźmi
jest zapewne niska samoocena oraz lęk przed byciem odrzuconą.
Nieadekwatna samoocena, nadmierna samokrytyka
i brak wiary w swoje możliwości mogą negatywnie wpływać
na wszystkie obszary Pani funkcjonowania i sprawiać,
że unika Pani kontaktu z innymi ludźmi i nie potrafi Pani
cieszyć się życiem, gdyż zamiast realizować swoje marzenia,
tworzy Pani w umyśle wypaczony obraz samej siebie,
co pogłębia jedynie niską samoocenę i poczucie przygnębienia.
Aby Pani pomóc, należy dotrzeć do źródeł Pani problemów
w relacjach z ludźmi i na tej podstawie opracować odpowiednią
metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii, dzięki której przezwycięży
Pani swoje ograniczenia i wzmocni Pani poczucie własnej wartości.
Terapeuta pomoże Pani również spojrzeć na siebie
i na innych ludzi, z odpowiedniej perspektywy,
dzięki czemu zdobędzie Pani umiejętność nawiązywania
właściwych relacji z ludźmi i odzyska Pani radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, proszę skorzystać z rozmowy z psychologiem i zastanowić się jak sobie radzić w kontaktach społecznych, jak radzić sobie ze stresem. W wirtualnym świecie nie ma Pani problemu by normalnie pisać z innymi, tam czuje się sobą. Co to znaczy że czuje się Pani sobą. Proszę się zastanowić co mogłaby Pani zrobić, aby tak samo świetnie radzić sobie w rzeczywistości. Jeżeli czuje Pani trudność w związku z jąkaniem, warto skorzystać również z konsultacji z logopedą.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl