Jak poradzić sobie z takich zachowaniem 11-latka?

Dzień dobry .Gdzie udać się z dzieckiem 11letnim ,które jest agresywne ,nerwowe .Chodził do psychologa rok czasu bez żadnych rezultatów .Dziecko wpada w szał rzuca rzeczami ,przeklina ,krzyczy .Już nie wiem co mam robić ?
KOBIETA, 35 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli chodzenie do psychologa przez rok nie przyniosło rezultatów, może warto rozważyć inne opcje. Warto spróbować skonsultować się z innym specjalistą, takim jak psychiatra dziecięcy, który może ocenić, czy jest potrzebne leczenie farmakologiczne lub inna forma wsparcia.

Powinna Pani obserwować dziecko i zasięgnąć dokładnych informacji ze szkoły o jego zachowaniu. Ważne jest również, aby rozmawiać z dzieckiem i starać się zrozumieć, co może być przyczyną jego agresji i nerwowości. Czasem problemy emocjonalne wynikają z trudności w komunikacji lub z doświadczeń, które dziecko może trzymać w sobie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nadpobudliwosc-i-agresja-u-dziecka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.