Jak radzić sobie ze spływaniem wydzieliny z zatok?

Od kilku lat mam problem ze spływająca wydzielina z zatok. Wydzielina ciężko się odrywa (prawie wcale) nie da się jej wydmuchac ani polknac, ciągle odchrzakuje coś z gardła. Jest to obecne cały czas. Ostatnio pani laryngolog była w szoku że w ogóle oddycham przez nos ale nic nie zalecila. Co to może być?

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno bez badania określić co może być przyczyną pani dolegliwości. W przypadku gęstej zalegającej wydzieliny może pani spróbować zastosować preparaty do irygacji jamy nosowej i zatok oraz inhalacje/nebulizację takich preparatów jak np. Merimer inhalation 2,2%, Ectodose, czy Nebu Hialuronic. Szczegóły diagnostyki i leczenia najlepiej omówić z laryngologiem.