Jak schudnąć 25 kilogramów?

Witam! Mam na imię Ola mam 12 lat i warzę 59 kilogramów. Od 5 lat w każdy dzień mówię sobie: od jutra zacznę dietę i co okazuje się że nie mam motywacji i nie zaczęłam nigdy żadnej diety. Nie umiem poradzić sobie z żadną dietą. Mam podwyższoną tarczyce, ale to chyba nie wpływa na to. Nie przyjmuję żadnych leków. Proszę o pomoc w tej sprawie. Z góry dziękuje.

Witam,

Przy nadczynności tarczycy występuje szybsza przemiana materii.
Zdecydowanie nie polecam Ci diety odchudzającej.
Po pierwsze ciągle się rozwijasz.
Po drugie rośniesz.
Po trzecie - utrata masy ciała może rozstroić Twoją gospodarkę hormonalną i doprowadzić do zaniku miesiączki.
Utrata 25 kg mogłaby być zagrożeniem dla Twojego życia.
Mogę Ci polecić więcej ruchu.
Żeby zgubić kilka centymetrów w udach możesz:
- skakać na skakance
- uprawiać jogging
- jeździć na rowerze
- wykonywać ćwiczenia takie jak: przysiady, wypady, odwodzenie kończyn dolnych, "rowerek".
Brzuszek zmniejszy się jeśli będziesz wykonywała spięcia ("brzuszki" proste i skośne"), czy skręty tułowia.
Musisz pamiętać o systematyczności.
Ćwiczenia najlepiej wykonywać codziennie.

Proszę porozmawiaj z rodzicami o swoim problemie.
Ostatecznej oceny Twojej masy ciała powinien dokonać lekarz w czasie wizyty kontrolnej.
Nie jestem w stanie dokładnie ocenić Twoich parametrów, m.in. z tego powodu, że jest to jedynie porada internetowa.

Pozdrawiam