Jak się odchudzić bez efektu jojo?

Witam. Co mogę zrobić żeby schudnąć. Mam 20 lat 165 i 76 kg źle czuję się w swojej wadzę ale nie chcę aby to była szybka i drastyczna zmiana i aby nie uzyskać efektu jojo. Pracuję w sklepie staram się być w ruchu choć nie zawsze mi się to udaję.

Witam, najlepsze efekty uzyskuje się stosując zdrową zbilansowaną i różnorodną dietę o kaloryczności i zawartości składników pokarmowych dostosowanych indywidualnie do osoby. Do tego 4 lub 5 posiłków w ciągu dnia rozłożonych równomiernie. Jest to bardzo ważny element tracenia na wadze. Niestety domyślam się, że w Pani przypadku będzie to trudne do realizacji zważywszy na charakter pracy. Ilośc płynów wypijanych w ciągu dnia powinna wynosić ok. 1,5-2 litry dziennie (w tym zupy również). Właściwe nawodnienie jest ważnym czynnikiem odchudzania. Niedobór płynów prowadzi do gromadzenia wody w organizmie na zapas. To samo dotyczy nieregularnych i rzadko spożywanych posiłków. Tu następuje gromadzenie tkanki tłuszczowej na zapas.

Witam Panią,

W celu uniknięcia efektu jo-jo należy zastosować zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę. Jadłospis powinien być dobrany indywidualnie i uwzględniać pani zapotrzebowanie energetyczne. Każdy z nas jest inny i potrzebuje innej diety. Najlepiej udać sie do dietetyka, który wykona pomiary składu ciała, przeprowadzi wywiad żywieniowy i zdrowotny po czym ustali dietę.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam!
Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska