Rwa kulszowa w ciąży

Dzień dobry, zacznę od tego, że jestem w ciąży. Od jakiegoś czasu zaczęła mi dokuczać rwa kulszowa. Zależy mi na tym, żeby się dowiedzieć jak sobie radzić z rwą kulszową w ciąży? Czy może są jakieś leki które mogłabym zastosować na rwę kulszową w ciąży, które będą bezpieczne dla mnie i dla dziecka? Może jakaś maść? Do jakiego lekarza powinnam się udać z problemem rwy kulszowej w ciąży? Szukałam informacji na forum, ale bardziej ufam poradom specjalisty. Nie wiem jakie kroki powinnam podjąć, zastanawiam się nad fizjoterapią. Czy fizjoterapia rwy kulszowej w ciąży jest skuteczna i przede wszystkim, czy nie zaszkodzi dziecku? Co pomoże pozbyć się bólu? Jak pozbyć się rwy kulszowej w ciąży bez leków? Nie ukrywam, że chciałabym uniknąć przyjmowania dodatkowych leków, jednak jeżeli nie ma innego wyjścia, to chcę żeby były one w pełni bezpieczne. Z góry dziękuję za wszystkie porady. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Przede wszystkim proszę stosować odpowiednie pozycje ułożeniowe, które zademonstrować może Pani fizjoterapeuta (tzw. pozycja krzesełkowa- zgięte nogi w stawach biodrowych i kolanowych pod kątem prostym). Na Pani dolegliwości bólowe skuteczny może okazać się masaż, stretching oraz kinesiotaping.

Pozdrawiam serdecznie.