Rwa kulszowa przy bólu karku i pleców

Witam Mój problem polega na : - ból karku -ból pleców w odcinku lędźwiowym - lewy pośladek - stopa lewa z okolic dużego palca w górę Lekarz rodzinny zdiagnozował RWEkulszową. Obecnie nie bolą mnie plecy reszta bez zmian.

Dzień dobry,

W przypadku rwy kulszowej ważne jest kompleksowe leczenie. Proponuję skorzystać z zabiegów fizykalnych (TENS, jonoforeza, pole magnetyczne). Skuteczny powinien być również masaż oraz techniki terapii manualnej takie jak: manipulacja, mobilizacja, stretching oraz kinesiotaping. W tym celu najlepiej skontaktować się z fizjoterapeutą, który pracuje terapią manualną. Z domowych sposobów ulgę mogą przynieść ciepłe bądź zimne okłady oraz pozycje ułożeniowe (tzw. pozycja krzesełkowa- zgięte nogi w stawach biodrowych i kolanowych pod kątem prostym). Może Pan zastosować również niesteroidowe leki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym.

Pozdrawiam serdecznie.